0553 752 37 17

Sosyal Medyada Biz}

Hakkımızda

Cafe - Restoran tasarımı sadece renkler ve kumaşlar seçmekten ibaret değildir. Bir restoranın operasyonel hususlarını ve çalışma prensiplerini bilmeyi içerir. "Ucuz" restoran tasarımı danışmanları bulmak, ucuz bir beyin cerrahı aramaya benzer. Bu yüzden mekânınız için bu konularda uzmanlaşmış ekipler ile çalışmanızı öneriyoruz, bugünlerde sadece bir Mimar veya İç Mimar olmak, bütünleşmiş bir restoran markası yaratmak için yeterli değildir.Bu konudaki önemli referanslarımız ve yoğun tecrübelerimiz ile sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

KEŞİF - PROJE - UYGULAMA ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİ İÇİN;

+90 212 428 66 24    -   0553 752 37 17

DEVAMINI OKU

HİZMET ALANLARIMIZ
Kategoriye Ait Ürünleri Görün.
GÖRÜNTÜLE
Kategoriye Ait Ürünleri Görün.
GÖRÜNTÜLE
Kategoriye Ait Ürünleri Görün.
GÖRÜNTÜLE
Kategoriye Ait Ürünleri Görün.
GÖRÜNTÜLE
Kategoriye Ait Ürünleri Görün.
GÖRÜNTÜLE
Kategoriye Ait Ürünleri Görün.
GÖRÜNTÜLE
Kategoriye Ait Ürünleri Görün.
GÖRÜNTÜLE
Kategoriye Ait Ürünleri Görün.
GÖRÜNTÜLE
Kategoriye Ait Ürünleri Görün.
GÖRÜNTÜLE
Kategoriye Ait Ürünleri Görün.
GÖRÜNTÜLE
HİZMETLERİMİZ
ERBİL / IRAK da yer alan Aland Steakhouse tasarımını tamamladık.
Toplam alan 1200 M2
TAGS : CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DESİGN, CAFE DİZAYN, KAFE DEKOR, KAFE DEKORASYONU, CAFE DESİGNER, BAR DESİGN, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYONU, DEKORASYON FİKİRLERİ, ALMANYA CAFE DEKOR, ALMANYA RESTAURANT DEKOR, STEAKHOUSE DESİGN, STEAKHOUSE DEKORASYON, STEAKHOUSE TASARIMI
12/24/2020
DEVAMINI OKU

Dışarıya çıktığınızda ya da acil işleriniz olduğunda çoğumuzun bir dönerciye girip atıştırdığını biliyoruz. Bizde sizler gibi ara sıra ya da bazı zamanlarda sık sık dönerci dükkanlarından alışveriş yapıp karnımı doyurmaya çalışıyoruz. Çok acıktığımızda canım Anadolu’mdan farklı bir lezzet sunarak karnımızı doyuracak olan dönerci dükkanları şimdilerde de severek gittiğimiz yerler haline geldi. Ancak fark ettik ki eskiden hangi dönerci diye aranmazken şimdilerde hangisi iyi döner yapıyorsa ona gidelim diyoruz. 

 

Türkiye dünyanın döner konusunda en gelişmiş ülkelerinden biri. Hemen hemen her sokak başında bir Dönerci bulmak mümkün. Bu nedenle Türkiye’de Tavuk Döner Salonu açmak hemen hemen birçok girişimcinin ilgisini çeken bir konu. Bu rehberimizde Döner Salonu açmak için gerekli bütün bilgilere yer vereceğiz.

Öncelikle Döner Salonu açmak için bir Dönerci ustasına ihtiyacımız bulunuyor. Eğer bir döner ustanız yoksa, Döner Salonu açmak pek mümkün değil. Döner ustası olmak istiyorsanız başka bir dönercide en az 1 sene çalışmalısınız. Birçok inceliği bulunan ve lezzetli bir döner çıkartmak için yoğun çaba göstermeniz gerektiğini unutmayın. Bu nedenle bu işi 1-2 haftada öğrenme şansınız yok.

BİLİNMESİ GEREKENLER

Döner ustaları kendi maharetlerini de kullanarak farklı lezzetler ortaya çıkararak Döner salonunuzu ilgi çekici hale getirebilmektedir. Eğer döner salonu açmak istiyorsunuz öncelikle güzel bir yerde bir dükkan kiralamanız gerekecek. Kiraladığınız dükkanın işlek bir noktada bulunması gerekiyor. Türkiye’de hemen hemen bütün dönerciler masraflarını kısa bir müşteri kitlesi ile bile çıkartabilmektedir. Döner salonlarının gelişmesi için sadece küçük bir reklama ihtiyacı vardır. Ardından dönerinizin lezzetine göre müşteri potansiyeliniz her geçen gün artış gösterir. Özellikle Öğle saatlerinde tüketilen döner yılın 365 günü yüksek satış rakamlarına sahip bir yiyecektir.

Döner salonlarına gelen müşteriler lezzet ve temizlik konusu dışında çok arayışlar içerisinde bulunmaz. Ayrıca kışın sıcak yazın serin bir ortam sağlamanız da size ek müşteriler kazandıracaktır. Döner salonlarında ortalama olarak 5 kişi çalışır. Biri döner ustası, biri mutfakta ikisi servis elemanı 1’i de dışarıya servis götüren eleman olması gerekir.

Döner salonlarını açanlara en önemli tavsiyemiz işlek ve ferah bir nokta bulunmalıdır. Kısa sürede iş yapan bir döner Salonu’nun en büyük özelliği insanların sık sık yürüdüğü yollardaki döner salonlarıdır. Ayrıca araç yoğunluğunun bulunduğu alanlar da tercih edilebilir.

DÜKKAN DİZAYNI

Döner Salonu’nu açtıktan sonra dükkanımızı Dizayn etmeniz için bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. Ortalama bir döner salonunda 6 masa, 24 koltuk, bir hesap masası, döner malzemeleri, döner bölmesi, mutfak bölümü ve lavabo bulunmalıdır. Mutfak ve lavabo bölümlerinin birbirinden uzak olması büyük önem taşıyor. Bu malzemeler dışında dükkanımızın dizaynını gerçekleştirmek tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. Yeni fikirler elde etmek için müşteri gibi şehrimizde bulunan başka döner salonlarına ziyaret etmeyi kesinlikle unutmayın.

ÜRÜN TEDARİĞİ

Döner salonlarında günlük, haftalık ve aylık olarak bazı ürünlere ihtiyacınız olacak. Döner ustası istihdamı gerçekleştirdikten sonra, döner ustanız size döner için gerekli olacak bütün malzemeleri belirtecektir. Bu malzemelerin bazısı günlük, bazısı haftalık ve bazısı da aylık olarak satın alınmalıdır. Bu ürünleri sorunsuz ve ucuz bir şekilde satın almak için şehrimizde bulunan toptancılar sitesine gitmeniz gerekiyor. Buradaki toptancılar ile sözleşme imzalayarak bu ürünlerin size istediğiniz periyotta ulaştırılmasını sağlamalısınız. Son olarak bir ekmek fırını ile anlaşarak saatlik ekmek ihtiyacını sıcak bir şekilde karşılamalısınız. Malzemelerin herhangi bir şekilde sekteye uğramaması için bu tür anlaşmaları ciddi ve yazılı olarak yapmayı unutmayın.

EN ÖNEMLİ ŞEY LEZZET ve TEMİZLİK

Para kazandıran ve müşteri potansiyelini her geçen gün arttıran döner salonlarında mutlaka lezzetli bir döner ve temiz bir ortam sağlanmalıdır. Bu iki özelliğe sahip olmayan bir döner solununun kısa ve uzun vadede para kazanma şansı yoktur. Özellikle temizlik konusunda sıkıntı yaşayan işyerleri Gıda Bakanlığı denetimlerinde kapatılma tehlikesiyle de karşı karşıyadır.

Dönerin lezzetli olması için yine şehrimizde bulunan diğer döner salonlarında satılan dönerlerin tadına göz atabilirsiniz. Bu dönerlerin lezzetli olup olmamasının bir nedeni de ürünlerinizin günlük ve taze olup olmamasıdır. Ürünlerinizi günlük ve taze bir şekilde almaya mutlaka özen gösterin.

Ayrıca döner salonlarında Müşterilerinize sıcakkanlı güleryüzlü davranmayı ihmal etmeyin. Yemek bir ihtiyaçtır ve bu nedenle dükkanımıza bir kez gelen müşteri potansiyel olarak sizin devamlı müşteriniz olabilir. Onların dükkanınıza bir daha gelmesi için mutlaka çaba göstermeyi unutmayın. Sadece 50 – 60 sabit bir müşteri kitlesine dahi ulaşmanız kısa vadede bütün masraflarını karşılamaya yeterlidir.

 

10/9/2019
DEVAMINI OKU

NARGİLE CAFE DEKORASYON, NARGİLE CAFE TASARIMLARI, NARGİLE CAFE AÇMAK, SHISHA, HOOKAH DESİGN, NARGİLE CAFE DEKORASYONU,

10/10/2019
DEVAMINI OKU

TAGS: ETİT MİMARLIK,CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DİZAYN,CAFE TASARIMI, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYON,RESTAURANT MİMARİ, KAFE DEKORASYONU, RESTAURANT TASARIMI, BAR TASARIMI, BAR DEKORASYONU, BAR DESİGN, NARGİLE CAFE DEKORASYON, ALMANYA CAFE DEKORASYON, AVRUPA CAFE DEKORASYON, DÖNER DÜKKANI DEKORASYON, GRILL, KEBAB, PİZZA, CAFE İNTERİORS, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, SHİSHA CAFE, CAFE DESİGNER, İÇ MİMAR İSTANBUL, KÖFTECİ DEKORASYONU, IZGARA DEKORASYONU, FAST FOOD DEKORASYON, CAFE KONSEPTLERİ, KEBAPÇI DEKORASYON, KEBAPÇI TASARIMLARI, OCAKBAŞI DEKORASYONLARI, OCAKBAŞI TASARIMLARI, STEAK HOUSE TASARIM, STEAK HOUSE DEKORASYON, BURGER DEKORASYON, BURGER TASARIMLARI, DÖNERCİ DEKORASYON,DÖNERCİ TASARIMLARI, CAFE DEKORASYON FİYATLARI, CAFE DEKORASYONU YAPAN FİRMALAR, ANAHTAR TESLİM CAFE, RESTORAN DEKORASYON FİYATLARI, RESTORAN DEKORASYON YAPAN FİRMALAR, ANAHTAR TESLİM RESTORAN,3D PROJE TASARIMI, CAFE İÇ DEKORASYON

10/10/2019
DEVAMINI OKU