0553 752 37 17

Sosyal Medyada Biz}

Ürünler »

TAGS : CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DESİGN, CAFE DİZAYN, KAFE DEKOR, KAFE DEKORASYONU, CAFE DESİGNER, BAR DESİGN, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYONU, DEKORASYON FİKİRLERİ, ALMANYA CAFE DEKOR, ALMANYA RESTAURANT DEKOR, STEAKHOUSE DESİGN, STEAKHOUSE DEKORASYON, STEAKHOUSE TASARIMI, NARGİLE CAFE DEKORASYON, NARGİLE CAFE TASARIM, CAFE TASARIM FİYATLARI, CAFE DEKORASYON FİYATLAR

TAGS : CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DESİGN, CAFE DİZAYN, KAFE DEKOR, KAFE DEKORASYONU, CAFE DESİGNER, BAR DESİGN, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYONU, DEKORASYON FİKİRLERİ, ALMANYA CAFE DEKOR, ALMANYA RESTAURANT DEKOR, STEAKHOUSE DESİGN, STEAKHOUSE DEKORASYON, STEAKHOUSE TASARIMI, NARGİLE CAFE DEKORASYON, NARGİLE CAFE TASARIM, CAFE TASARIM FİYATLARI, CAFE DEKORASYON FİYATLAR

TAGS : CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DESİGN, CAFE DİZAYN, KAFE DEKOR, KAFE DEKORASYONU, CAFE DESİGNER, BAR DESİGN, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYONU, DEKORASYON FİKİRLERİ, ALMANYA CAFE DEKOR, ALMANYA RESTAURANT DEKOR, STEAKHOUSE DESİGN, STEAKHOUSE DEKORASYON, STEAKHOUSE TASARIMI, NARGİLE CAFE DEKORASYON, NARGİLE CAFE TASARIM, CAFE TASARIM FİYATLARI, CAFE DEKORASYON FİYATLARI

KONSEPT TASARIMINI TAMAMLADIĞIMIZ DÜNYA'DA İLK VE TEK UZAY TEMALI KEBAB & DONER RESTAURANTI ALMANYA'DA YAKINDA SİZLERLE..
TAGS: ALMANYA RESTORAN DEKORASYON, ALMANYA RESTORAN TASARIM, ALMANYA DA CAFE AÇMAK, ALMANYA DA PASTANE AÇMAK, ALMANYA DA CAFE AÇMAK, AVRUPA CAFE DEKORASYON, ALMANYA RESTORAN DEKORASYON
KEBABÇIM RESTAURANT TASARIMINI TAMAMLADIĞIMIZ KONSEPT PROJEMİZ.
 
TAGS: RESTORAN DEKORLARI, LOKANTA DEKORASYON FİKİRLERİ, RESTORAN DEKORASYON FİYATLARI, KEBAB RESTAURANT, DONER RESTAURANT, RESTAURANT DEKORASYON, ANAHTAR TESLİM RESTAURANT
BELGRAD RESTAURANT / SIRBİSTAN İÇİN TASARIMINI TAMAMLADIĞIMIZ KONSEPT PROJEMİZ.

 

TAGS: RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTORAN PROJE, İSTANBUL RESTORAN DEKORASYON, RESTORAN DİZAYN

İSTANBUL'DA FIRAT OCAKBAŞI İÇİN TASARLADIĞIMIZ KONSEPT PROJEMİZ.

 

TAGS: RESTORAN DEKORLARI, LOKANTA DEKORASYON FİKİRLERİ, RESTORAN DEKORASYON FİYATLARI, KEBAB RESTAURANT, DONER RESTAURANT, RESTAURANT DEKORASYON, ANAHTAR TESLİM RESTAURANT

BUDAPEŞTE / MACARİSTAN da yer alan Mevlana Restaurant tasarımını tamamladık.
Toplam alan 240 M2
TAGS : CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DESİGN, CAFE DİZAYN, KAFE DEKOR, KAFE DEKORASYONU, CAFE DESİGNER, BAR DESİGN, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYONU, DEKORASYON FİKİRLERİ, ALMANYA CAFE DEKOR, ALMANYA RESTAURANT DEKOR

CİTY STEAKHOUSE - VİYANA / AVUSTURYA PROJEMİZ. TOPLAM: 240 M2

#Avusturya, #viyana, #steakhouse, #steakhouseproject, #steakhousedesign, #steakhousetasarımları

COCKTAIL BAR - STUTTGART / ALMANYA PROJEMİZ. TOPLAM: 550 M2

#Almanya, #cocktailbar, #bardesign, #cocktailbardesign, #stuttgart, #bartasarımı, #bardekorasyonu

Restaurant Design, Restaurant Dekorasyon, Restoran Tasarımı, Restoran Dekorasyonu, Restaurant Dekorasyon Fikirleri, Restaurant Mimari, Lüks restoran tasarımı, Lüks restoran dekorasyonu, Lüks restoran konseptleri

İstanbul - Silivri de yer alan Panaroma Restaurant projemizin tasarımını tamamladık. Toplam Alan: 350 m2

TAGS: RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTORAN PROJE, İSTANBUL RESTORAN DEKORASYON, RESTORAN DİZAYN

TAGS:LÜKS RESTORAN DEKORASYONLARI, AHŞAP RESTAURANT DEKORASYONU, BUTİK RESTORAN DEKORLARI, CAFE DİZAYN DEKORASYON, RESTORAN KONSEPT OLUŞTURMA, ESNAF LOKANTASI DEKORASYON, RESTORAN MODELLERİ, CAFE DEKORASYONU YAPAN FİRMALAR

TAGS:LÜKS RESTORAN DEKORASYONLARI, AHŞAP RESTAURANT DEKORASYONU, BUTİK RESTORAN DEKORLARI, CAFE DİZAYN DEKORASYON, RESTORAN KONSEPT OLUŞTURMA, ESNAF LOKANTASI DEKORASYON, RESTORAN MODELLERİ, CAFE DEKORASYONU YAPAN FİRMALAR

RESTORAN İÇ MEKAN TASARIMI VE RENK

Büyük lokantalar hedef müşterilerinin tam olarak kim olduklarını biliyor ve bu yüzden onların ihtiyaçları ve arzuları etrafında dikkatlice odaklanılıyor ve ona göre iç mekanlarının tasarlanmasını istiyorlar ve aslında bir deneyim inşa ediyorlar. Bu nedenle, restoran iç tasarımı, sadece göze hitap eden bir yemek işletmesi yapmak amacıyla değil; müşterinin ne istediğini bilip onları doğru bir şekilde yönlendirip sadık müşteri olarak kalmalarını da amaçlayan önemli bir bilimdir aslında.Bir lokantaya geldiğinizde, tetiklenen  açlık hissini düşünün mesela.Bunu sağlayan renkler, sizi yemeğe sokmak için restoranın ilk suç aletidir.

Renk skalası, fonksiyona göre temel olarak üç bölüme ayrılabilir: Güçlü Uyarıcılar, Hafif Uyarıcılar ve Bastırıcılar.

1.) Güçlü iştah uyarıcılar

Hemen hemen tüm restoranların tasarım şemasında bazı şekillerde ya da gölgede kırmızı renk kullandığını düşünürseniz, kırmızı rengin önemini anlayabilirsiniz. Kırmızıların iştahı teşvik etmede en etkili renk olduğu iyi bilinen bir gerçektir.Peki neden? Kırmızı doğada bol bulunan bir renktir ve buna beynimiz tepkisi atalarımızın avcı ve toplayıcı oldukları günlerden bir aktarımıdır. Kırmızı, özellikle parlak kırmızılar genellikle enerji yoğun, şeker dolu meyve veya sebzeleri işaret ederdi. Bunun yanında Kırmızı renk ”Kırmızı Et” ‘ide betimlemektedir. Bu yüzden Kırmızı yoğun olarak iştah arttırıcı bir renktir.

Turuncu ve sarı da iştah açıcıdır. Sarı genellikle tam bir açlık hissiyatı ile ilişkili olmasa da mutluluk ile ilişkilidir. Sarı gördüğünüzde, beyniniz yemek yediğiniz yiyecekleri beklerken serotonin salgılar. Buda mekandan daha mutlu ayrılmanıza sebep olur.

Öte yandan, portakal turuncusu gibi renkler, sıcaklık ve rahatlık duygularını ortaya çıkarır . Bu nedenle insanlar oturduğu masalarında daha güvende ve kendilerini oraya ait hissederler.

2.) Hafif İştahsız Uyarıcılar

Yeşil ve turkuaz renkleri hafif uyarıcıdır. Yeşilin güçlü bir uyarıcı olması gerektiğini savunabilirsiniz çünkü birçok yapraklı sebze yeşildir ve kısmende haklısınız. Ancak  bu bitkiler sadece liflidir, pek çok renkli meyve gibi şeker vs barındırmaz ve tokluk hissi vermesi diğer renkli gıdalardaki gibi olmaz, bu da bir enerji sarsıntısı sağlar ve algıda yeşilin hafif uyarıcı olmasına sebep olur. Aynı zamanda yeşil sağlıkla da ilişkilidir. Buda sağlıklı bir mekanda yemek yiyeceğinizi hissettirebilir.

3.) İştah bastırıcıları

Son olarak, siyah, kahverengi, mor ve mavi iştah bastırıcılar. Araştırmalar  bu renklerin doğada bulunmadığı, yani yiyecek biçiminde olmadığına işaret ediyor.

Uzun zaman önce mavi, siyah ve mor da, atalarımız için ya çürümüş ya da zehirli olan bir şeye işaret ediyordu. Beynimizin kırmızı, turuncu ve sarıya verdiği tepki gibi, bu renklerde de verilen tepki  o günlerden bir devirdir.

 

Restoran İç Mimari

TAGS : Restoran iç mekan tasarımı, Restoran İç Mimar, Restoran ve Renkler, Restoran Wc Tasarımı

 

RESTORAN KİRALAMA SÖZLEŞMESİ NASIL YAPILMALIDIR?

Çoğu restoran sahibinin iş başlangıcında çok fazla ​​parası yoktur ve bu yüzden restoran mülklerini kiralama eğilimindedirler. Bir restoranı kiralamak çeşitli faydalar vardır. Büyük bir kredi ödemesiveya vergiler veya bakım hizmeti konusunda endişelenmenize gerek yoktur.Çünkü bunlar mülk sahibine aittir. Ancak, herhangi bir kira sözleşmesi imzalamadan önce, uzun vadeli veya kısa vadeli, dersinize iyi çalışmalısınız. Mülk sahibinin dükkanın neden boş olduğunu sorun mesala yada mekanın daha önce bir restoran için çalışıp çalışmadığını öğrenin.

Eski bir ofis veya perakende satış mağazası, lisanslı bir restoran tesisinin gerekli şartlarına sahip olmayabilir.

Bir restoran alanı kiralanmadan önce 

Eğer bir mekana kapsamlı bir tadilat yapmayı planlıyorsanız, öncelikle mekanın teftişten geçip geçmeyeceğini öğrenin. Tam olarak ne yapılması gerektiğini size söyleyebilmek için itfaiyeye, sağlık müfettişine ve mimara sorun.

Yeni bir restoran için bir alanın yenilenmesiyle ilgili olası sorunlar şunlardır:

 • Umumi wc’lerin olmaması: Restoran tualetleri, koltuk başına belirli bir miktar lavabo gerektirir ve hepsi restoranla uyumlu olmalıdır.
 • Dış havalandırmanın olmaması:  Restoran mutfakları çok fazla duman,yağ ve koku üretir. Bu nedenle, sadece mutfağı dumandan uzak tutmak için değil, sağlıklı bir çalışma ortamı için de havalandırma gereklidir . Açık havalandırmanın bulunması eski binalarda sorun olabilir.
 • Çöp alma yok:  Restoranlar çok fazla çöp üretir . Yakınlarda çöplük yeri var mı? Veya diğer yerel işletmelerle paylaşabilir misiniz ?

Bulunduğunuz yer, denetimlerin ilk aşamasını geçerse, yapılacak onarımların maliyetlerini karşılayıp karşılamayacağını mülk sahibinizle görüşün. Eğerki mevcut mekan boşsa, mülk sahibine, kiralamanın sonunda yanınızda götüremeyeceğiniz tadilat ve onarımlar için ödeme yapmanız gerekmediğini nazikçe hatırlatabilirsiniz. Örneğin, sıhhi tesisat veya ısıtma kanallarını yaptırmanız gerekiyorsa,bunlar bina ile kalacaklar.

Eğer ki ev sahibi bunu reddederse, o zaman başka bir restoran dükkanına bakmanızı tavsiye ederiz.

Ev Sahibi ve Diğer Kiracılar

Binadaki diğer kiracılara, hem bina konumu hem de mülk sahibi ile deneyimlerini sorun . Ev sahibi ile çalışmanın kolay olup olmadığını ve sorunları hızlı bir şekilde ele alıp almadığını sorun. Ayrıca, binanın artıları ve eksileri sorabilir ve onlardan binaya yeni bir restoran açma hakkındaki düşüncelerini de sorabilirsiniz. Elbette, aralarında rakipleriniz veya bir restoranın kalabalığını ve kokusunu çekmek istemeyen bireyler olabilir. Bu danışma sadece fikir alma amaçlı olmalıdır, onların düşünceleri her zaman gerçeği yansıtmayabilir.

Restoran Kira Sözleşmesi Ön Aşamasında

Kiralamak istediğiniz restoran alanının yerine bağlı olarak, aylık kira ödemenizin yanı sıra kira sözleşmeniz için de birçok yaptırım içeren madde olabilir. Eğer konum, yoğun işleyen bir cadde üzeri ise, bu sizi yorucu ve ev sahibi açısından kazançla dolu bir sözleşme olabilir.

Bir mekan birkaç ay süreyle boş kalmışsa, muhtemelen aylık kira bedelini düşürebilir veya ilk birkaç ayını (başlangıç ​​aşamasını) ücretsiz olarak kiralayabilirsiniz. Unutmayın, ev sahibi her zaman dükkanının kirada kalmasını ister. Binasından gelir elde etmenin tek yolu budur. Binada iş yapmak diğer işletmeleri çekecek ve mülkünün değerini artıracaktır. Yani seni o binaya kazandırmak onun için bir değerdir.

Kira Sözleşmesi şunları kesinlikle eklemelisiniz.

 • Restoran faliyete geçene kadar kira ödenmeyeceğini veya ortak karşılanacağını.
 • Kira kontratının ilk yılı çok düşük veya ortalama düzeyde bir kira ödeyebileceğinizi ve daha sonra her yıl kademeli olarak artırılması gerektiğini.
 •  Sıhhi tesisatta veya ısıtmayla ilgili önemli onarımlar yaparsanız, normal kiranızdan düşülmesş gerektiğini.

Restoran Kira Sözleşmesi

Kendinizi uzun bir süreliğine kilitlemeyin, en azından işte olduğunuz ilk yıl. Restoranınız başarısız olursa (düşünmek zor, ama düşünülmesi gereken bir zorunluluk), ödeyemediğiniz dört yıl daha kiraya hapsolmak istemezsiniz. Kira sözleşmesi yasal bağlayıcı bir belgedir ve ev sahibi, kira bedelinin geri kalanını veya en azından dükkanına yeni kiracı bulana kadar ki süreçte elde edemediği kira geliri için size dava açma hakkına sahiptir. Kiralamak istediğiniz alan sadece uzun vadeli bir kiralamayla (bir yıldan fazla) mevcutsa, riske değip değmeyeceği konusunda uzun uzun düşünmelisiniz.

Bir işyeri sahibi, bir yıllık kiralamayla başlama konusunda istekli olmalıdır. Ev sahibi müzakere etmeyi reddederse, başka bir kiralama alanı bakmanızın sizin için daha az risk içereceğini belirtmeliyiz. Ancak uzun uzadıya düşündükten sonra o dükkan sizin için iyi olacağına inanıyorsanız, riske girebilirsiniz. Tabi olumsuz sonuçlarıda öz önüne alarak…

Yeni bir restoran için kiralama alanı , işletme sahiplerine ipotek ve bina masraflarından daha düşük başlangıç ​​maliyetleri dahil olmak üzere birçok avantaj sunar. Ancak, sadece o alanın sahibi olmamanız, herhangi bir kira sözleşmesinin şartlarını kabul etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Unutmayın, bir restoran alanı kiralarken kira sözleşmesi yasal ve bağlayıcı bir belgedir. Kira bedeline, kira süresinin uzunluğuna ve kimin yaptırımımın fazla olduğuna dikkat etmelisiniz.

 

Cafe İç Mimari Restoran İç Mimari

TAGS: Restoran Açarken Nelere Dikkat Edilmeli, Restoran açmak, Restoran Kira Sözleşmesi

 

RESTORAN İÇ MEKAN TASARIMI VE SES

Restoran iç tasarımının tüm unsurlarından akustik, muhtemelen en hassas dengelemeye ihtiyaç duyan unsurdur. Çok yüksek sesle konuştuğunuz ve birbirinizi duyamadığınız da veya çok sessiz bir ortamda yan masanın da sizi duyduğu durumlar tüm keyfiniz kaçacak ve mekandan rahatsız olacaksınızdır. Bu yüzden akustik denge bir restoran için olmazsa olmazlardandır.

Restoran Akustiği Çok Sesli Olduğunda

2011 yılında yapılan bir araştırmaya göre, restoran gürültüsünün müşterinin en yaygın ikinci şikâyeti olduğunu ve  kötü hizmetten sonra geldiğini gösterdi.

Aşırı gürültünün birçok nedeni vardır:

 •  jeneratörlerin gürültüsü ve havalandırmalar yüksek sesle çalışması.

 • Sesi yükseltecek çok fazla sert yüzey kullanılması.

 • Açık mutfaklar.

 • Canlı müzik.

 • Müşterilerin çok sıkı bir şekilde biriktiği kalabalık yerler.(sigara içme Alanı gibi)

Tabii ki, müşteriler birbirlerini  duyamazlarsa, seslerini yükseltmeye başvururlar, bu da gürültü seviyelerini daha da arttırır – buna Lombard Etkisi denir. 

Belki daha da önemli: Yüksek sesler aslında dinleyicilerin kokularını koklamaktan ve yemeklerini tam bir etki için tatmaktan uzaklaştırır. Görüldüğü gibi aslında akustik tek başına tüm unsurları yok sayabilir.

Bu nedenle, mükemmel yemek yeme alanı, evde bir toplantıya benzemelidir: Halılar, perdeler ve masa örtüleri vardır, hepsi de bazı sesleri emer, bu yüzden masada duymak için bağırmak zorunda kalmazsınız. Daha lüks bir restoran tasarlıyorsanız, bu güzel bir çarşaf ile masa üstünde de sağlanabilir.

Başka ne yapılabilir?

 • Açık bir mutfak isteyip istemediğinizi düşünün. Eğer yaparsanız, çok gürültülü olduğu zaman için acil durum planlarına sahip olmalısınız. (açılır kapanır bölücü sistemler gibi)

 • Yüksek ses yutucu duvar panelleri kullanılabilir, veya daha basit bir şekilde sandalye sırtları yastıklıysa bu bile sesi ciddi oranda azaltabilir.

 • Sesi emen yüksek tavanlara, kirişlere ve gözenekli akustik sıva tercih edebilirsiniz.

 • Ses müzik sistemlerinizde kaliteden ödün vermeden, özel kapalı mekan sistemleri tercih edebilirsiniz.

 • Dış mekan gürültüsü bir sorunsa, duvarlarınız ve kapılarınız için ses geçirmez panellere kullanabilirsiniz.

Yüksek Sesler Her Zaman Kötü Değildir

Az önce bahsettiklerimiz şimdi tam aksini söylüyoruz.  Bazı restoran sahipleri ve aşçıların aslında gürültüyü aradıkları size anlamsız geliyor değil mi? Peki neden yüksek ses ihtiyaç duyuyorlar; Bu tartışmaya açık olmasına rağmen, yüksek bir ortamın aslında kârlı olduğuna dair kanıtlar var. Örneğin Bazı Rock Cafe’ler Parlak ışıklarla beraber, yüksek sesle  hızlı müzik vermekteler. Çünkü bu sayede daha az konuşan, daha fazla tüketen ve daha erken ayrılan müşteriler elde etmiş oluyorlar. Bu strateji, barlar için daha da faydalı. Barda müzik  üzerine yapılan bir araştırmada, popüler müzikler 88 desibelde çalındığında insanların alkolsüz içeceklerini daha hızlı içtikleri farkedilmiş. Fransa’da yapılan bir araştırmada ise, müşterilerin normal 72-75 dB yerine 88-91 dB’de olduğunda daha fazla içki sipariş ettikleri gözlemlenmiştir.

Restoran Akustiği Çok Sessiz Olduğunda

Yelpazenin diğer tarafında, restoran sahiplerinin neden gürültüye yönelmek için kısmen haklı olduğunu görebiliriz. Çok sessiz bir restoran, kimsenin oraya gitmeyi hissi yaratır. Müşteriler için çok az gürültülü mekan gerçekten rahatsız edici olabilir, çünkü diğer dinleyicilerin gülüşlerinin ve konuşmalarının sesinin aşırı derecede dikkatinizi dağıtabilir. Bu yüzden Arka plan gürültüsü de bir mahremiyet duygusu yaratır: Eğer diğer dinleyicilerin konuşma sesleri size ulaşmıyorsa, kendi konuşmalarınız için yeterince rahat ve güvende hissedersiniz.  

Restoran İç Mimari

TAGS: Cafe Restaurant Konseptleri, İç Mimari Restoran Tasarımları, Restoran dizayn

 

FRANSA / LYON ŞEHRİNDE TASARIM VE UYGULAMASINI TAMAMLADIĞIMIZ REYNA RESTAURANT PROJEMİZ.

ALMANYA / MANHEIM ŞEHRİNDE TASARIM ve UYGULAMASI ETİT MİMARLIK TARAFINDAN YAPILAN ADANA OCAKBAŞI RESTAURANT PROJEMİZ.

 

TAGS: ALMANYA RESTORAN DEKORASYON, ALMANYA RESTORAN TASARIM, ALMANYA DA CAFE AÇMAK, ALMANYA DA PASTANE AÇMAK, ALMANYA DA CAFE AÇMAK, AVRUPA CAFE DEKORASYON, ALMANYA RESTORAN DEKORASYON

TAGS:LÜKS RESTORAN DEKORASYONLARI, AHŞAP RESTAURANT DEKORASYONU, BUTİK RESTORAN DEKORLARI, CAFE DİZAYN DEKORASYON, RESTORAN KONSEPT OLUŞTURMA, ESNAF LOKANTASI DEKORASYON, RESTORAN MODELLERİ, CAFE DEKORASYONU YAPAN FİRMALAR

TAGS: RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYONU, RESTAURANT TASARIMI, RESTORAN İÇ MİMARİ, RESTORAN DİZAYN, RESTORAN DEKOR, RESTAURANT DESİGN

TAGS: RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYONU, RESTAURANT TASARIMI, RESTORAN İÇ MİMARİ, RESTORAN DİZAYN, RESTORAN DEKOR, RESTAURANT DESİGN