0553 752 37 17

Sosyal Medyada Biz}

Ürünler »

Mimari Görselleştirme Konusunda Merak Ettikleriniz

 

Teslimat Ne Kadar Sürmektedir ?

Projeyi teslim etme zamanımız bazı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Bunlar; sizin projenizin boyutu, bizim iş yoğunluğumuz ve render sayısı gibi sebeplerdir. Teslim konusunda önceden söz verdiğimiz tarihte teslimat yapmaktayız.

 

Projeyi Beğenmezsem Ne Olur ?

Proje başlangıcından finale kadar süren aşamaların hepsi sizinle test render olrak paylaşılır. Böylece proje sonunda ummadığınız birşey ile karşılaşmazsınız. Memnun kalmadığınız yerler olursa değişiklikler yapılır, bu doğrultuda final renderlar alınır.

 

Proje Çözünürlüğü Nedir ?

Tarafınıza çizilen renderlar HD kalite ve yüksek çözünürlükte 3D Render teslim edilir. Katalog baskı, araç giydirme ve afiş gibi bir çok alanda kullanabilirsiniz.

 

Ödeme Nasıl Yapılıyor ?

Projenize fiyat verildikten ve sözleşmeniz onaylandıktan sonra belirlenen ücretin %50’si peşin tahsil edilir. Kalan miktar proje tesliminde alınmaktadır.

 

Mimari Görselleştirme

Mimari Görselleştirme hizmetimiz ile mimari çizimlerinizi gerçeğe en yakın şekilde ve yüksek çözünürlükte görsel hale getirmekteyiz.

Mimari Görselleştirme Nasıl Yapılıyor ?

Mimari görselleştirme çalışmaları istek ve ihtiyaçlarınızı en üst düzeyde karşılamak amacıyla yapılmaktadır.

Profesyonel ve kaliteli hizmet sürecimiz şu şekilde işlemektedir :

 • İlk önce projenizin görsellerini tarafımıza yollamanız gerekmektedir
 • Projeniz incelendikten sonra tarafınıza dönüş yapılarak fiyat ve süre bilgisi verilmektedir
 • Projeyi onaylamanızın ardından tarafınıza bir hizmet sözleşmesi hazırlanarak yollanmaktadır
 • Sözleşme karşılıklı olarak imzalandıktan sonra sizin istekleriniz ve bizim önerilerimiz doğrultusunda projenizin görselleştirmesi yapılmaya başlanmaktadır
 • Sözleşmede belirtilen adette ve şekilde alınan render görselleri tarafınıza imzalı olarak sunulmakta ve sizin onayınız ile birlikte teslimat yapılmaktadır.

Mimari Görselleştirme Örnekleri

Her proje bizim için ayrı bir önem taşımaktadır. Başladığımız her mimari projede ilk günkü heyecanımızı hissetmekteyiz. Mimari görselleştirme hizmetimiz 3 çeşittir :

 • Dış Mekan Görselleştirme
 • İç Mekan Görselleştirme
 • Kat Planı ( 2d ve 3d olarak tasarlanmaktadır )

MEYDAN KÜNEFE, KÜNEFE DEKORASYON, KÜNEFECİ TASARIM, KÜNEFECİ DEKORASYON, TATLICI DEKORASYON

          En modern cafe dekorasyon örnekleri en özgün olan örneklerdir. Güç geçmiyor ki yeni bir cafe yeni bir kahve dükkanı veya yeni bir restoran açılmasın. Her biri kendine has tarzı, her biri kendine has dekorasyonu ile bugün açılıyor kısa zaman sonra kapanıyor. Tabi bir çok yer de uzun süre kalmayı başarıyor biz hızla açılıp kapananlardan bahsediyoruz. Yeni nesil cafe dekorasyon örnekleri ne kadar yaratıcı, ne kadar farklı ve ne kadar özgün yani benzersizse o kadar başarılı oluyor. Pazar kahvaltısı için gittiğiniz herhangi bir cafenin mükemmel bir kahvaltısı olsa dahi eğer o kahvaltı size iyi bir konsept içerisinde sunulmuyor ise, bulunduğunuz yerin dekorasyonu sizi mutlu etmiyor ise cafenin başarılı olma ihtimali çok zayıf. Starbuks gibi dünya devi bir nevi cafenin başarı geçmişine ya da başarı hikayesine baktığımızda, kurucusu bunun tamamen dekorasyon ile ilişkili olduğunu söylüyor. Insanlara diyor, çalışabilecekleri arkadaşları ile vakit geçirip evlerindeymiş gibi kofnorlu ve rahat bir şekilde sohbet edebilecekleri ortamlar yaratmak istedik. Dekoratif olarak oluşturduğumuz şey de bizi başarımıza götürdü.

      Yeni nesil cafe dekorasyonları tahmin edildiğinden çok daha önemlidir. Bu yüzden herhangi bir yer açılmadan önce günlerce süren bir hazırlık, bir dekorasyon yapılır. Dekorasyonu yapmadan önce de trendlere hakim olmak için bir çok örnek incelemek gerekir. Imkanınız varsa mekan mekan gezerek yakından inceleyebilirsiniz. Ancak bu kadar zamanınız ve imkanınız yoksa en güzel internetten örneklerine bakmak. Biz sizin için hem ülkemizin en güzide yerlerinden hem de dünyanın çeşitli yerlerinden örnekleri bir araya getirdik. Galerimzde size ilham vericek çok güzel cafe dekorasyon örnekleri yer alıyor.

      Cafelerin dekorasyonları ne servis yapılacağına bağlı olarak da değişir. Yemek servisi yapan cafelerin daha büyük masaları olması gerekirken sadece kahve ve tatlı servisi yapan bir mekanın masalarının büyük olması gerekmez. Aynı şekilde kahve dükkanlarının koltuklarının, çalışma alanlarının daha konforlu olması gerekir. Işıklandırmaların daha aydınlık olması gerekir. Restoran tarzı cafelerin ışıklandırması daha loştur.

Restaurant Tasarımı | Restoran Tasarımı

Gelişen teknoloji ile birlikte modern dünyada iş yapmak ya da herhangi bir konuda hizmet vermek artık çok farklı boyutlara gelmiş bulunmakta. Eskiden mesleki bilgilerimizi bir hizmet vermek için yeterli olmaktaydı ama artık durum çok değişti. Mesleki bilginin yanında işi vaktinde yapmak, hassas bir şekilde yapmak, seri üretim tarzının yanında özel isteklere yer vermek ve bireysel tasarım isteklerine cevap verebilmek de önemli hale geldi.

Ofis gibi iş yeri gibi yerler sürekli değiştirilip yeniden tasarlanan yerler değildir. Bunu bir defa yapmak dahi kolay bir iş değildir. Bir restoran tasarımı düşündüğümüzde vereceğimiz hizmet ölçüsünde görselliğinin olması gerekmektedir. Çünkü bir işletme ne kadar köklüyse o kadar iyi iş yapmaktadır.

Yeni bir işletme ya da yer açacaksak ya da restoranımızı yenileyeceksek bunu önceden görebilmek de çok önemlidir. Verdiğimiz hizmet neticesinde planladığınız restaurant tasarımını önceden görebilmekte ve bu görsel tararım çerçevesinde adım atabilmektesiniz. Eğer bu öngörü olmasa hayalinizdeki hedefinize ulaşmanız zorlaşabilir.

İstemediğiniz ya da içinize sinmeyen bir durum olduğunu düşünün. İşte tam bu esnada uzman ekibimiz devreye girmekte sizin istekleriniz doğrultusunda karşılıklı görüşmeler neticesinde istediğiniz restoran tasarımını görsel olarak size sunmakta. Sizin de onayınızdan sonra işin geri kalanı gerekli ekipler tarafından zaten bitirilecek siz de arzuladığınız şekilde iş yerinizi yani restoranınızı yönetebileceksiniz.

İşleyişimizle ilgili olarak da belirmek istediğimizi bazı noktalar var. İstediğiniz bir restoran tasarımını bize anlattıktan sonra görselinizi oluşturmaya başlamaktayız.

Son noktaya geldiğinde tarafımızdan size haber verilmekte ve onayınız alınınca görsel tasarı sonlanmaktadır. Siz gereğinden fazla bekletmemek ve en güzel tasarıyı size sunmak için ilk günkü hassasiyetimizle çalışmaktayız. Bunu için en son programlarla çalışmakta ve konsept ile renk uyumuna azami dikkat etmekteyiz.

Gerek dünyadaki gerekse ülkemizdeki ünlü ve köklü restoran / restaurant tasarımını düşündüğümüzde renk uyumu ve renklerin manası gibi kavramların hangi anlama geldiğini elbette bilmektesiniz. Buralarda görsellik ve renk demek müşterileri o oranda mekandan memnun etmek demektir. İnsanları içerisinde bulunmaktan hoşnut edecek yerlerin güzel restoran tasarımından geçtiğini ya da geçmekte olduğunu unutmayalım.
Bir mekana gittiğimizde ilk kıyaslama yı menüsünün içeriğinden çok dekorasyonundan yaparız.

Restaurant Açacaklara yada Restaurant İşletmecilerine Öneriler

Eğer bir işletmeciyseniz daha fazla rağbet için dekorasyona çok önem vermelisiniz biz böyle düşünüyoruz.
Modern çözümlerle son derece şık ve fonksiyonel detaylarla dekore edilen bir restoran  tasarımı ile müşteri memnuniyetini arttırabilirsiniz.

Yeniliğe ve  hayal dünyasına açık yapacağınız sıra dışı ve doğru restoran dekorasyonu ile rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz. Siz bize ulaşın biz size en hayalinizdeki restaurant tasarımı nı yapalım.

Render Atölyesi olarak 2011 yılından buyana tasarım ve dekorasyon çalışmalarımızla birçok başarılı işe imza attık. Müşteri memnuniyetini prensip edindik. Restaurant tasarımları konusunda profesyonel ekibimizle , teknolojinin verdiği imkanlardan yararlanarak sizlere profesyonelce hazırlanmış görseller sunuyor ve özgün tasarımlar üretiyoruz.

Halkın sempatisinin kazanmak oldukça önemli bir konudur şık konforlu ve ışıklandırmaları ile dikkati üzerine toplayan bir mekana herkes girmek için can atacaktır. Gerçekleştirmeyi düşündüğünüz projelerde nereden başlayacağınız ve nasıl yaptıracağınız konusunda sizleri tereddütten kurtarıyoruz. Çözüm ortağınız olarak koordineli bir şekilde başarılı sonuçlar elde etmeyi amaçlıyoruz.

Restaurant açmayı düşünüyorsanız mekanı belirledikten sonra bizimle irtibata geçiniz. En doğru restoran tasarımı tarafımızdan yapılır. Mekanınıza ve kafanız dakilere uygun , En doğru restoran tasarımı nı yaparız.

Gerçekçi ve kaliteli fotoğraflar ile sunum yapıp mekanın bittiğinde nasıl bir hal alacağını görmenizi sağlıyoruz. Bu sayede sizde ekstra deneme yanılma ya girmeden,  kırma dökme işlemlerine başlamadan hayalinizdeki mekanı en ince ayrıntısına kadar kağıt üzerinde yada dijital ortamda görmüş oluyorsunuz.

Bu işlemleri yaptırmanın avantajlarını saymakla bitiremeyiz; kullanılacak malzemenin belirlenmesinden tutunda fiyat ve maliyet çıkarılması için metraj hesabına kadar birçok avantajı beraberinde kazanmış oluyorunuz. Sizde restoranınız da  da tadilata başlamadan önce bizimle irtibata geçerek birçok yönden avantaj sahibi olmak isterseniz bizimle irtibata geçiniz

Kafanızdakileri bizimle paylaşın hayal dünyanızı görselleştirelim . Yaratıcı düşünce ve bilgi birikimiyle. zamanın da elinizde olsun.Eğer cafe ve restoran işletmecisi iseniz cafe ve restoran tasarımı için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Cafe Tasarımı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Restoran açmak yeni bir iş kurmak isteyen çoğu kişinin aklından geçen bir fikir. Restoran işletmeciliğinde başarıyı yakalamak istiyorsanız restoranınızı açmadan önce incelemeniz gereken birçok konu var. İşte size iş kurma sürecinde ve yeni bir restoran açarken yardımcı olabilecek bir liste.

 • RESTORAN SAHİBİ OLMAK SİZİN İÇİN DOĞRU MU KARAR VERİN

Restorancılık ağır bir iştir. Eğlenceli ve çekici gözükebilir fakat bütün bunlar sıkı çalışmayla olur.  Gıda işindeki herhangi birine sorun, hepsi size uzun çalışma saatlerinden bahsedecektir. Restorancılığın birçok farklı işi bünyesinde barındırdığını anlamanız çok önemli. Yemek pişirme ve halkla ilişkilerden, muhasebeye kadar bütün bunlardan restoran sahibi olarak siz sorumlusunuz.

 • RESTORAN KONSEPTİNE KARAR VERİN

Açacağınız restoranın türüne karar vermek birçok farklı bağlıdır. İnsanlar çoğu zaman kendilerini rahat hissettikleri, pişirmekten hoşlandıkları yemekleri sunabilecekleri bir yer açmak isterler. Bazıları da franchising ( bayilik ) sistemi ile ilgilenirler. Müşteriler tarafından tanınan bir markanın çatısı altında olmak ve hazır bir pazarlama planına sahip olmak bu sistemin sunduğu faydalar arasındadır. Buna rağmen bu sistem ucuz değildir ve restoran sahipleri zorlayıcı kural dizilerini takip etmek zorundadır.

 • RESTORANINIZ İÇİN YER SEÇİN

Her restoran için yer seçimi hayati önem taşır. Sizin için en uygun restoran yerini araştırırken ulaşılabilirlik ve bölgedeki müşteri potansiyeli gibi pek çok unsuru düşünmeniz gerekir. Uygun yeri bulduktan en makul kira için pazarlık yaptığınızdan emin olmalısınız.

 • İŞ PLANI HAZIRLAYIN

Bankayla olan görüşmenize hazırlanırken, ödevinizi yapmalısınız. Restoranınızın ana hatlarını çizen ve nasıl kazanç sağlayabileceğinizi gösteren bir iş planı hazırlayın. Bu sayede krediyi verecek olan kişiye işinizi ciddiye aldığınızı göstermiş olursunuz. Ayrıca bankacının sizden istediği şahsi gelir hesabı, vergi beyannamesi gibi gerekli bütün evrakları bankaya ulaştırdığınızdan emin olun.

 • RESTORANINIZA İSİM BULUN

Restoran isimleri bir temayı ( Meksika’ya, Çin’e veya Avrupa’ya özgü) , bir yöreyi veya basit bir kelime oyununu yansıtabilir. Burada düşünülmesi gereken en önemli konu restoran isminizin müşteride bırakacağı etkidir. Müşterilerin kolayca akılda tutabileceği ve yazabileceği bir isim seçin. Restoranın ismini doğru yazamadığınız için internet veya sarı sayfalarda bulamamanızdan daha sinir bozucu bir durum olamaz.

 • MENÜYÜ HAZIRLAYIN

Menü, restoranınızın büyük bir parçasıdır. Sonuçta müşteriler yemeklerinizi sevdikleri için restoranınıza gelmeye devam edeceklerdir. Menüde yer alan yemek kadar menünün şekli ve düzeni de önemlidir. Küçük hazır resimler veya fotokopisi çekilmiş el yazıları gibi amatörce görünen menü tasarımlarından uzak durun. Son olarak, kar marjınızı arttırmanıza ve daha çok yatırım yapmanıza yardımcı olacak bir fiyatlandırma yapın.

 • RESTORANINIZA PERSONEL ALIN

Doğru personeli işe almak her restoran için çok önemlidir. Güzel bir yemek kötü bir servisle bütün cazibesini kaybedebilir. En iyi adayları seçebilmek için arka kısımda ve ön kısımda çalışacak olan ana personelin rollerini çok iyi bilin. Aşçıbaşı, restoran müdürü ve barmen gibi önemli görevlerdekilerin deneyimlerini de hesaba katın.

 • RESTORANINIZI DÜZENLEYİN

Restoranınızın mutfağını, yemek bölümünü ve barını düzenlemek başlangıç bütçenizin büyük bir kısmını oluşturur. Kullanılmış ve kiralanabilir araç-gereçlerde pazarlık yapabilmek için çarşı pazar dolaşın. Ayrıca unutmayın ki ihtiyaçlarınızı almanız istediklerinizi almanızdan çok daha önemlidir. Gereksiz eşyalar ve araç-gereçler satın almak gibi bütçenizi aşacak gizli tehlikelerden uzak durun. Temel olanlarla başlayın, isterseniz daha sonra ilaveler yapabilirsiniz.

Yemeğe dışarıya çıkan veya eve hazır yemek sipariş veren tüketicilerin sayısı arttıkça restoranlara olan talep de artmaya devam ediyor. Restoran açarak yemek sektörüne girmek isteyiyorsanız doğru yerdesiniz. Restoran açma rehberi niteliğindeki bu yazımızı sonuna kadar okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

İçindekiler

 • 1- Hedef Pazarlar
 • 2- Restoran Servis Türleri
 • 3- Bir Niş Yaratmak
 • 4- İş Planı Yazmak
 • 5- Mekan Seçmek
 • 6- Menü Oluşturmak
 • 7- Yönetmeliklere Uymak
 • 8- Personel Alımları
 • 9- Pazarlama ve Tanıtım

Nüfus özellikleri ve yaşam tarzlarındaki değişimler sayesinde yemek sektörü büyük rağbet görüyor. Yoğunluk sebebiyle tüketicilerin yemek yapmaya ne vakti var ne de niyeti… Ellerini hamura bulaştırmadan taze ekmeğin tadını almak istiyorlar. Bulaşık derdi olmadan lezzetli ve besleyici yemekler yemek istiyorlar. Gel-al servislere olan talep artışı, yemek sektöründeki bazı trendlerin altını çiziyor. Yemek satın almaya gelince talebin büyük kısmını bekarlar, çalışan anne ve babalar, yaşlıca insanlar oluşturuyor.

Yemek sektörünün geleceği genel olarak parlak gibi görünüyor, fakat bu işte elbette hiçbir şeyin garantsi yok. En başarılı işletmeciler bile size bu sektörün ”kolay yoldan para kazanılabilecek” bir sektör olmadığını söyleyecektir.

Acı gerçek şu ki birçok restoran, çoğunlukla planlama yetersizliği sebebiyle henüz birinci senesini doldurmadan başarısız oluyor. Ancak bu, gıda hizmetine yönelik bir işletme kurmanın aşırı karmaşık bir operasyon olacağı anlamına gelmez. Hatta bunu ne kadar akıcı bir şekilde yaparsanız başarıya ulaşma şansınız da o kadar artar. Yemek sektöründe faaliyet gösteren bir girişimci şöyle diyor: ”Hepimiz bu işi sevsek de, sektör oldukça çetin. Bu harika bir iş, muhteşem ve tatmin edici bir iş. Oldukça kazançlı bir iş. Fakat bu işin binlerce değişkeni var ve hepsiyle ilgili bilgi sahibi olmak zorundasınız.”

Kendi gıda işletmenizi kurmanıza yardımcı olmak üzere bu kapsamlı ve hazmı kolay rehberi oluşturduk. Hayalinizdeki restoran yerel ev yemekleri dükkanı, bir pizzacı, bir Çin restoranı, öğle arasına çıkanların uğradığı bir büfe veya bir kafe vb. olabilir. İşe araştırma yaparak başlayın.

Bubble Breath Waffle markasının çok yakında tüm Türkiye de açılmaya başlayacak olan dükkan ve kiosk projelerinin tasarımını tamamladık.

          Bir cafe açmaya karar verdiğinizde hem para kazanmak hem de insanların güzel vakit geçirmesini sağlamak isterseniz. Bununla birlikte cafe işine girenler işletme sahipleri, insanların mekanla ilgili ilk izleniminin yiyecek ve içecek lezzetiyle alakalı olduğuna inanır. Oysa müşterilerin ilk fikri cafenin kapısına vardığı an oluşur. Cafe dekoru ve tasarımı, oturmak için seçilen sandalyelerden insanları mutlu etmeye dek her şeyden sorumludur. Dolayısıyla dekorasyon özellikle yeme içme sektörü için aslında çok önemlidir. Zira yemekleriniz veya içecekleriniz ne kadar harika olursa olsun, insanlar o mekan oturmaktan keyif almıyorsa bir daha uğramayacaklardır. Ambiyansı çok iyi olup lezzeti vasat olan mekanlarsa tüm kusurlarına rağmen yine de insanları çekerler. Çünkü bir cafede vakit geçirmenin amacı iyi hissetmek ve dinlenmektir. Bu yüzden de cafe dekorasyonu işletmenin uzun vadede kalıcı olmasında büyük önem taşıyor.

 

1- Cafenin dış mekan dizaynını ihmal etmeyin

Cafenin dış kısmı iç kısmı temsil etmelidir, bu nedenle dışarıdan görünümü ihmal etmeyin. Dış mekan dizaynı hem ilgi çekici hem de davetkar olmalı. İçeriyi gösteren büyük pencereler veya geniş bir giriş, insanları sokaktan cafeye çekecektir. Parlak bir logo veya büyük bir tabela da mekanı ilgi çekici bir yere dönüştürebilir. Bu nedenle tabela veya logo için masraftan kaçınmayın, ancak bu tür detaylarda orijinal olmaya da özen gösterin.

2-Davetkar bir ambiyans oluşturun

İyi bir ambiyans; müşterilerin cafede ne kadar vakit geçirdiklerini, yemek yiyip içme hızlarını, harcadıkları parayı, bir daha gelmek isteyip istemedikleri ve daha fazlasını etkileyebilir. Dolayısıyla mekanın büyüklüğü ve çektiğiniz müşteri kalabalığı ne olursa olsun, tasarım yoluyla doğru ortamı yaratmak uzun vadede yapacağınız en büyük yatırım olacaktır. Bu yüzden ambiyans için zaman ayırın ve belirlediğiniz konseptten emin olun.

3- Trendleri takip edin: Retro cafe konsepti

Son yılların dekorasyon modası retro tarz, evlerde olduğu gibi ticari mekanlarda da kullanılmaya başlandı. Örneğin masalar, tezgahlar ve tabureler üzerindeki krom ya da pirinç kaplama gibi retro unsurlar, cafe ve restoran endüstrisine geri dönüş yapıyor. Bazı cafeler yer döşemesi için retro vinil kaplama seçiyor çünkü ahşap veya beton döşemeden çok daha fazla renk seçeneği var. Ayrıcakurulumu ve bakımı çok kolay. Ayrıca neon tabelalar, restoranların duvarlarını süslemek için kullandıkları popüler bir tasarım öğesi haline geliyor.

4- Dekorasyonda aydınlatmaya önem verin

Cafe, restoran gibi yemek içme mekanları için aydınlatma tasarımı, herhangi bir ticari veya ev içi genel aydınlatmasından çok daha nüanslıdır. Bilinçsiz olarak olumlu bir ruh hali yaratır ve müşterilerin iştahını harekete geçirir. Eğer ışığınız kötüyse müşteri tabanınızı istemediğiniz şekilde yabancılaştırabilirsiniz. Örneğin kırmızı sarkık ışık ya da püsküren bir halojen ışığı altında kimse oturmak istemez. Dolayısıyla ışık yeterli seviyede ancak göz yormayacak şekilde olmalıdır.

5- Cafe konseptine uygun renk seçin

Herhangi bir kafenin müşterileri çekmek için estetik bir görünüme sahip olması gerekir. Bu nedenle doğru renkleri seçmek ve doğru malzemelerle tamamlamak son derece önemlidir. Aksi takdirde mekan sıradan ve hatta sıkıcı görünebilir.Renk, stil ve materyaller bağlamında cafe tarzı mekanlar birkaç farklı kategoriye ayrılabilir. Örneğin sadece kahve satan cafelerde koyu renk tonları ve buna bağlık olarak endüstriyel stil malzemeler ağırlıktadır. Hem cafe hem pastane işlevi gören mekanlarda ise yiyecek içeçek daha ön planda olduğundan bolca canlı renk kullanılarak ürünler özendirilir.

6- Modern cafe dekorasyonu için çağdaş mobilya seçin

Yukarıda belirttiğimiz üzere cafe, pastane ve restoran gibi mekanlar müşteriler için misafirperver ilgi çekici olmalıdır. Müşteri kitlesi özellikle genç insanlardan oluşuyorsa, bu yaş grubuna uygun olarak çağdaş mobilyalar kullanın. Mobilya estetiği ve detaylar hemen dikkat çekecektir.

7- Duvarları iyi değerlendirin 

Cafe tarzı mekanlarda dekorasyon için değerlendirebileceğiniz pek çok alan vardır. Örneğin zemin seçimi, mobilya formu ya da aksesuar kullanımı gibi. Duvarlar da iyi değerlendirildiği takdirde mekanı olduğundan çekici gösterebilir. Ancak bu ille çok para harcamanız anlamına gelmiyor. Sadece duvar boyası, resimler ve çizimlerle de çarpıcı bir duvar tasarımı elde etmek mümkün.

8- Aksesuarlarla dekorasyonu güzelleştirin

Herhangi bir mekanı sadece mobilyalarla güzelleştirmeniz mümkün değildir. Mutlaka dekorasyonu tamamlayacak aksesuarlara da ihtiyaç olur. Aksesuar kullanımı cafe konseptine göre değişkenlik gösterir. Örneğin sadece kahve içilen eski nesil cafelerde kitaplar güzel bir aksesuara dönüşür. Bunun dışında çeşitli yastıklar, aynalar, vazolar ve biblolar da kullanılabilir.

9- Dış mekana özel mobilyalar seçin

Hemen hemen her cafenin bir bahçesi veya terası olur. Bazen açık alanla iç mekan arasında kapı veya duvar olmaz. Ancak olsa dahi dış mekan mobilyalarını farklı seçebilirsiniz. Mobilyaları bir örnek kullanmak da elbette sizin tercihiniz. Ancak açık alanda farklı mobilyalar seçerek dekorasyondaki monotonluğu kırabilirsiniz.

10- Daha çok oturma alanı sunan koltuklar alın

Kalabalık müşteri gruplarını iyi bir şekilde ağırlayabilmek için yeterli oturma alanınız olmak zorunda. Bununla birlikte cafe, çok geniş bir alana sahip değilse daha çok oturma kapasitesi olan mobilyalar tercih edilmeli. Görseldeki yekpare koltuk, bu anlamda oldukça iyi bir seçim.

11- Küçük cafe dekorasyonu için parlak fikirler

Büyük alanlarda istediğiniz her fikri uygulayabilirsiniz, zira yer çoktur. Küçük kafe dekorasyonu ise biraz daha güçtür. Çünkü sınırlı alan en iyi şekilde kullanılmalı, bunu yaparken estetikten ödün verilmemelidir. 

12- Otantik cafe tasarımlar

ıCafe dekorasyonunu özel ve benzersiz hale getirmek için modern mobilyalar kadar otantik ve geleneksel unsurlardan da yararlanabilirsiniz. Zira mobilya ve dekorasyon stili kimi zaman çağdaş olabileceği gibi kimi zaman da geleneksel ve nostaljik olur. Her iki tarzda da konsepte uygun mobilyalar bulabilirsiniz.

13- Bar dekoru için fikirler: Tuğla kaplama

Cafelerin bar bölümü en az oturma alanları kadar ilgi çekici olmalı. Çünkü müşteriler zaman zaman bar bölümüne de uğrayacaktır. Aynı zamanda bar kısmında camekanlı bir alanda yiyecekler tanıtılıyorsa, insanların dikkatini çekebilmek için göze de hitap etmelidir. Tuğla kaplama bar ve duvar dekorasyon açısından etkileyici bir görsellik sunar.

14- İç dekorasyonda yeşil bitkiler kullanın

Cafeler bahçesi ya da terası olsa dahi iç mekan duvarlarla kaplı bir alandır. Dolayısıyla insanların burada saatlerce vakit geçirebilmesi için dinlendirici ve havadar bir ambiyans yaratılmalıdır. Çiçekler ve yeşil bitkiler mekanın soğukluğunu kırarak ortamı iç açıcı hale getirirler. Bu nedenle bolca çiçek ve hatta ağaç tercih edebilirsiniz.

15- Dekorasyon için bütçe planlaması yapın

Yeme içme sektörü de ticari bir işletme olduğundan belli bir dekorasyon bütçesi hazırlamanız gerekiyor. Eğer bir iç mimar ile çalışırsanız hem hayalinizdeki cafe dekorasyonunu elde eder hem de iş yükünden kurtulursunuz. Zira malzemeleri seçmek, duvar ve zemin tasarımıyla uğraşmak, demirbaş mobilyaları almak ve diğer tüm detaylarla tek tek ilgilenmek sandığınızdan daha uzun sürebilir. Oysa bir iç mimar sizin yerinize tüm ihtiyaçlarla ilgilenebilir. Bütçe olarak ise 10 masalı küçük bir cafe örneği üzerinden hesaplayacak olursak sadece dekorasyon malzemeleri ortalama 20.000 ila 60.000 TL arasında değişkenlik gösterecektir.

Restoranlar sadece yemek yemek için gidilen yerler değil aynı zamanda huzur bulmak, rahatlamak ve farklı bir hava içerisinde biraz vakit geçirmek için gidilen yerlerdir. Hal böyle olunca işletme açmak isteyenlere çok iş düşüyor.

Peki, huzurlu bir restoran dekorasyonu için neler gerekiyor. Öncelikle ortamın çok fazla dinlendirici olmasını sağlamak gerekir. Örneğin iç mekânı pahalı mobilyalar ile dizayn edilen fakat huzuru eksik olan bir ortam başarılı bir dekorasyon yapamamış demektir.

Ortama huzuru getirecek olan ise doğru aydınlatmadır. Eğer aydınlatma gerekli bölümlerde doğru kullanılırsa huzur kısmı bir nebze aşılmış olacaktır. Yine ortama canlılık ve sevimlilik katacak aksesuarlarda doğru seçim ve doğru alanda kullanılmalıdır.

Ruha iyi gediği bilinen ve bedene canlılık veren renklerin fazlaca kullanılması ortamda eksik olan huzur ve canlılığı da sağlar.