0553 752 37 17

Sosyal Medyada Biz}

Ürünler

TAGS : CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DESİGN, CAFE DİZAYN, KAFE DEKOR, KAFE DEKORASYONU, CAFE DESİGNER, BAR DESİGN, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYONU, DEKORASYON FİKİRLERİ, ALMANYA CAFE DEKOR, ALMANYA RESTAURANT DEKOR, STEAKHOUSE DESİGN, STEAKHOUSE DEKORASYON, STEAKHOUSE TASARIMI

AVUSTURYA'DA BULUNAN NICE COFFEE SWEETS KONSEPT PROJESİNİ TAMAMLADIK..

CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIMI, DONDURMA DÜKKANI DEKORASYON, DONDURMACI DEKORASYON, DONDURMA DÜKKANI TASARIMI, DONDURMACI TASARIMI, ALMANYA CAFE DEKORASYON, ALMANYA CAFE TASARIM, ALMANYA İNŞAAT, ALMANYA DEKORASYON, ALMANYA CAFE DESİGN

          Bir cafe açmaya karar verdiğinizde hem para kazanmak hem de insanların güzel vakit geçirmesini sağlamak isterseniz. Bununla birlikte cafe işine girenler işletme sahipleri, insanların mekanla ilgili ilk izleniminin yiyecek ve içecek lezzetiyle alakalı olduğuna inanır. Oysa müşterilerin ilk fikri cafenin kapısına vardığı an oluşur. Cafe dekoru ve tasarımı, oturmak için seçilen sandalyelerden insanları mutlu etmeye dek her şeyden sorumludur. Dolayısıyla dekorasyon özellikle yeme içme sektörü için aslında çok önemlidir. Zira yemekleriniz veya içecekleriniz ne kadar harika olursa olsun, insanlar o mekan oturmaktan keyif almıyorsa bir daha uğramayacaklardır. Ambiyansı çok iyi olup lezzeti vasat olan mekanlarsa tüm kusurlarına rağmen yine de insanları çekerler. Çünkü bir cafede vakit geçirmenin amacı iyi hissetmek ve dinlenmektir. Bu yüzden de cafe dekorasyonu işletmenin uzun vadede kalıcı olmasında büyük önem taşıyor.

 

1- Cafenin dış mekan dizaynını ihmal etmeyin

Cafenin dış kısmı iç kısmı temsil etmelidir, bu nedenle dışarıdan görünümü ihmal etmeyin. Dış mekan dizaynı hem ilgi çekici hem de davetkar olmalı. İçeriyi gösteren büyük pencereler veya geniş bir giriş, insanları sokaktan cafeye çekecektir. Parlak bir logo veya büyük bir tabela da mekanı ilgi çekici bir yere dönüştürebilir. Bu nedenle tabela veya logo için masraftan kaçınmayın, ancak bu tür detaylarda orijinal olmaya da özen gösterin.

2-Davetkar bir ambiyans oluşturun

İyi bir ambiyans; müşterilerin cafede ne kadar vakit geçirdiklerini, yemek yiyip içme hızlarını, harcadıkları parayı, bir daha gelmek isteyip istemedikleri ve daha fazlasını etkileyebilir. Dolayısıyla mekanın büyüklüğü ve çektiğiniz müşteri kalabalığı ne olursa olsun, tasarım yoluyla doğru ortamı yaratmak uzun vadede yapacağınız en büyük yatırım olacaktır. Bu yüzden ambiyans için zaman ayırın ve belirlediğiniz konseptten emin olun.

3- Trendleri takip edin: Retro cafe konsepti

Son yılların dekorasyon modası retro tarz, evlerde olduğu gibi ticari mekanlarda da kullanılmaya başlandı. Örneğin masalar, tezgahlar ve tabureler üzerindeki krom ya da pirinç kaplama gibi retro unsurlar, cafe ve restoran endüstrisine geri dönüş yapıyor. Bazı cafeler yer döşemesi için retro vinil kaplama seçiyor çünkü ahşap veya beton döşemeden çok daha fazla renk seçeneği var. Ayrıcakurulumu ve bakımı çok kolay. Ayrıca neon tabelalar, restoranların duvarlarını süslemek için kullandıkları popüler bir tasarım öğesi haline geliyor.

4- Dekorasyonda aydınlatmaya önem verin

Cafe, restoran gibi yemek içme mekanları için aydınlatma tasarımı, herhangi bir ticari veya ev içi genel aydınlatmasından çok daha nüanslıdır. Bilinçsiz olarak olumlu bir ruh hali yaratır ve müşterilerin iştahını harekete geçirir. Eğer ışığınız kötüyse müşteri tabanınızı istemediğiniz şekilde yabancılaştırabilirsiniz. Örneğin kırmızı sarkık ışık ya da püsküren bir halojen ışığı altında kimse oturmak istemez. Dolayısıyla ışık yeterli seviyede ancak göz yormayacak şekilde olmalıdır.

5- Cafe konseptine uygun renk seçin

Herhangi bir kafenin müşterileri çekmek için estetik bir görünüme sahip olması gerekir. Bu nedenle doğru renkleri seçmek ve doğru malzemelerle tamamlamak son derece önemlidir. Aksi takdirde mekan sıradan ve hatta sıkıcı görünebilir.Renk, stil ve materyaller bağlamında cafe tarzı mekanlar birkaç farklı kategoriye ayrılabilir. Örneğin sadece kahve satan cafelerde koyu renk tonları ve buna bağlık olarak endüstriyel stil malzemeler ağırlıktadır. Hem cafe hem pastane işlevi gören mekanlarda ise yiyecek içeçek daha ön planda olduğundan bolca canlı renk kullanılarak ürünler özendirilir.

6- Modern cafe dekorasyonu için çağdaş mobilya seçin

Yukarıda belirttiğimiz üzere cafe, pastane ve restoran gibi mekanlar müşteriler için misafirperver ilgi çekici olmalıdır. Müşteri kitlesi özellikle genç insanlardan oluşuyorsa, bu yaş grubuna uygun olarak çağdaş mobilyalar kullanın. Mobilya estetiği ve detaylar hemen dikkat çekecektir.

7- Duvarları iyi değerlendirin 

Cafe tarzı mekanlarda dekorasyon için değerlendirebileceğiniz pek çok alan vardır. Örneğin zemin seçimi, mobilya formu ya da aksesuar kullanımı gibi. Duvarlar da iyi değerlendirildiği takdirde mekanı olduğundan çekici gösterebilir. Ancak bu ille çok para harcamanız anlamına gelmiyor. Sadece duvar boyası, resimler ve çizimlerle de çarpıcı bir duvar tasarımı elde etmek mümkün.

8- Aksesuarlarla dekorasyonu güzelleştirin

Herhangi bir mekanı sadece mobilyalarla güzelleştirmeniz mümkün değildir. Mutlaka dekorasyonu tamamlayacak aksesuarlara da ihtiyaç olur. Aksesuar kullanımı cafe konseptine göre değişkenlik gösterir. Örneğin sadece kahve içilen eski nesil cafelerde kitaplar güzel bir aksesuara dönüşür. Bunun dışında çeşitli yastıklar, aynalar, vazolar ve biblolar da kullanılabilir.

9- Dış mekana özel mobilyalar seçin

Hemen hemen her cafenin bir bahçesi veya terası olur. Bazen açık alanla iç mekan arasında kapı veya duvar olmaz. Ancak olsa dahi dış mekan mobilyalarını farklı seçebilirsiniz. Mobilyaları bir örnek kullanmak da elbette sizin tercihiniz. Ancak açık alanda farklı mobilyalar seçerek dekorasyondaki monotonluğu kırabilirsiniz.

10- Daha çok oturma alanı sunan koltuklar alın

Kalabalık müşteri gruplarını iyi bir şekilde ağırlayabilmek için yeterli oturma alanınız olmak zorunda. Bununla birlikte cafe, çok geniş bir alana sahip değilse daha çok oturma kapasitesi olan mobilyalar tercih edilmeli. Görseldeki yekpare koltuk, bu anlamda oldukça iyi bir seçim.

11- Küçük cafe dekorasyonu için parlak fikirler

Büyük alanlarda istediğiniz her fikri uygulayabilirsiniz, zira yer çoktur. Küçük kafe dekorasyonu ise biraz daha güçtür. Çünkü sınırlı alan en iyi şekilde kullanılmalı, bunu yaparken estetikten ödün verilmemelidir. 

12- Otantik cafe tasarımlar

ıCafe dekorasyonunu özel ve benzersiz hale getirmek için modern mobilyalar kadar otantik ve geleneksel unsurlardan da yararlanabilirsiniz. Zira mobilya ve dekorasyon stili kimi zaman çağdaş olabileceği gibi kimi zaman da geleneksel ve nostaljik olur. Her iki tarzda da konsepte uygun mobilyalar bulabilirsiniz.

13- Bar dekoru için fikirler: Tuğla kaplama

Cafelerin bar bölümü en az oturma alanları kadar ilgi çekici olmalı. Çünkü müşteriler zaman zaman bar bölümüne de uğrayacaktır. Aynı zamanda bar kısmında camekanlı bir alanda yiyecekler tanıtılıyorsa, insanların dikkatini çekebilmek için göze de hitap etmelidir. Tuğla kaplama bar ve duvar dekorasyon açısından etkileyici bir görsellik sunar.

14- İç dekorasyonda yeşil bitkiler kullanın

Cafeler bahçesi ya da terası olsa dahi iç mekan duvarlarla kaplı bir alandır. Dolayısıyla insanların burada saatlerce vakit geçirebilmesi için dinlendirici ve havadar bir ambiyans yaratılmalıdır. Çiçekler ve yeşil bitkiler mekanın soğukluğunu kırarak ortamı iç açıcı hale getirirler. Bu nedenle bolca çiçek ve hatta ağaç tercih edebilirsiniz.

15- Dekorasyon için bütçe planlaması yapın

Yeme içme sektörü de ticari bir işletme olduğundan belli bir dekorasyon bütçesi hazırlamanız gerekiyor. Eğer bir iç mimar ile çalışırsanız hem hayalinizdeki cafe dekorasyonunu elde eder hem de iş yükünden kurtulursunuz. Zira malzemeleri seçmek, duvar ve zemin tasarımıyla uğraşmak, demirbaş mobilyaları almak ve diğer tüm detaylarla tek tek ilgilenmek sandığınızdan daha uzun sürebilir. Oysa bir iç mimar sizin yerinize tüm ihtiyaçlarla ilgilenebilir. Bütçe olarak ise 10 masalı küçük bir cafe örneği üzerinden hesaplayacak olursak sadece dekorasyon malzemeleri ortalama 20.000 ila 60.000 TL arasında değişkenlik gösterecektir.

Mimari Görselleştirme Konusunda Merak Ettikleriniz

 

Teslimat Ne Kadar Sürmektedir ?

Projeyi teslim etme zamanımız bazı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Bunlar; sizin projenizin boyutu, bizim iş yoğunluğumuz ve render sayısı gibi sebeplerdir. Teslim konusunda önceden söz verdiğimiz tarihte teslimat yapmaktayız.

 

Projeyi Beğenmezsem Ne Olur ?

Proje başlangıcından finale kadar süren aşamaların hepsi sizinle test render olrak paylaşılır. Böylece proje sonunda ummadığınız birşey ile karşılaşmazsınız. Memnun kalmadığınız yerler olursa değişiklikler yapılır, bu doğrultuda final renderlar alınır.

 

Proje Çözünürlüğü Nedir ?

Tarafınıza çizilen renderlar HD kalite ve yüksek çözünürlükte 3D Render teslim edilir. Katalog baskı, araç giydirme ve afiş gibi bir çok alanda kullanabilirsiniz.

 

Ödeme Nasıl Yapılıyor ?

Projenize fiyat verildikten ve sözleşmeniz onaylandıktan sonra belirlenen ücretin %50’si peşin tahsil edilir. Kalan miktar proje tesliminde alınmaktadır.

 

TAGS: RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYONU, RESTAURANT TASARIMI, RESTORAN İÇ MİMARİ, RESTORAN DİZAYN, RESTORAN DEKOR, RESTAURANT DESİGN

COCKTAIL BAR - STUTTGART / ALMANYA PROJEMİZ. TOPLAM: 550 M2

#Almanya, #cocktailbar, #bardesign, #cocktailbardesign, #stuttgart, #bartasarımı, #bardekorasyonu

İstanbul - Silivri de yer alan Panaroma Restaurant projemizin tasarımını tamamladık. Toplam Alan: 350 m2

TAGS: RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTORAN PROJE, İSTANBUL RESTORAN DEKORASYON, RESTORAN DİZAYN

KONSEPT TASARIMINI TAMAMLADIĞIMIZ DÜNYA'DA İLK VE TEK UZAY TEMALI KEBAB & DONER RESTAURANTI ALMANYA'DA YAKINDA SİZLERLE..
TAGS: ALMANYA RESTORAN DEKORASYON, ALMANYA RESTORAN TASARIM, ALMANYA DA CAFE AÇMAK, ALMANYA DA PASTANE AÇMAK, ALMANYA DA CAFE AÇMAK, AVRUPA CAFE DEKORASYON, ALMANYA RESTORAN DEKORASYON

TAGS: ETİT MİMARLIK,CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DİZAYN,CAFE TASARIMI, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYON,RESTAURANT MİMARİ, KAFE DEKORASYONU, RESTAURANT TASARIMI, BAR TASARIMI, BAR DEKORASYONU, BAR DESİGN, NARGİLE CAFE DEKORASYON, ALMANYA CAFE DEKORASYON, AVRUPA CAFE DEKORASYON, DÖNER DÜKKANI DEKORASYON, GRILL, KEBAB, PİZZA, CAFE İNTERİORS, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, SHİSHA CAFE, CAFE DESİGNER, İÇ MİMAR İSTANBUL, KÖFTECİ DEKORASYONU, IZGARA DEKORASYONU, FAST FOOD DEKORASYON, CAFE KONSEPTLERİ, KEBAPÇI DEKORASYON, KEBAPÇI TASARIMLARI, OCAKBAŞI DEKORASYONLARI, OCAKBAŞI TASARIMLARI, STEAK HOUSE TASARIM, STEAK HOUSE DEKORASYON, BURGER DEKORASYON, BURGER TASARIMLARI, DÖNERCİ DEKORASYON,DÖNERCİ TASARIMLARI, CAFE DEKORASYON FİYATLARI, CAFE DEKORASYONU YAPAN FİRMALAR, ANAHTAR TESLİM CAFE, RESTORAN DEKORASYON FİYATLARI, RESTORAN DEKORASYON YAPAN FİRMALAR, ANAHTAR TESLİM RESTORAN,3D PROJE TASARIMI, CAFE İÇ DEKORASYON

TAGS : CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DESİGN, CAFE DİZAYN, KAFE DEKOR, KAFE DEKORASYONU, CAFE DESİGNER, BAR DESİGN, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYONU, DEKORASYON FİKİRLERİ, ALMANYA CAFE DEKOR, ALMANYA RESTAURANT DEKOR, STEAKHOUSE DESİGN, STEAKHOUSE DEKORASYON, STEAKHOUSE TASARIMI, NARGİLE CAFE DEKORASYON, NARGİLE CAFE TASARIM, CAFE TASARIM FİYATLARI, CAFE DEKORASYON FİYATLARI

BUDAPEŞTE / MACARİSTAN da yer alan Mevlana Restaurant tasarımını tamamladık.
Toplam alan 240 M2
TAGS : CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DESİGN, CAFE DİZAYN, KAFE DEKOR, KAFE DEKORASYONU, CAFE DESİGNER, BAR DESİGN, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYONU, DEKORASYON FİKİRLERİ, ALMANYA CAFE DEKOR, ALMANYA RESTAURANT DEKOR

TANIŞMA ;

Referans yada internet sitemiz üzerinden bizlere ulaşan müşterilerimize. Birinci aşamada detaylı bilgi talep ediyoruz. ikinci aşamada ise ilgili yeri görmek adına randevulaşıp çalışma yapılacak mekanda  gerekli görüşleri dinliyor ve notlarımızı alıyoruz.

 

KONSEPT PROJE ;

Konsept Çalışmalarına başladık bile !  Yaklaşık 10 günlük bir iş programına dahil olduğunuz bu süreçte proje sizlere en ince ayrıntısına kadar modellenip kafanızda soru işareti kalmayacak şekilde  sunuluyor. Talepleriniz ve beklentileriniz doğrultusunda varsa değişiklikler hızlıca yapılıp projenin nihai haline gelmiş oluyoruz.

 

PROJEYi FİYATLANDIRMA ;

Çok açık belirtelim.  Proje olmadan  yaklaşık da olsa fiyat verilemez ! Malesef sektörümüzde müşterilerimizin yapmış olduğu en büyük hata iş başlangıcında maliyet sormasıdır.  Size verilen fiyatlar bazen az bazen yeterli olabilir fakat emin olun işe başlandıktan sonra size verilen fiyatlar ile  iş bittikten sonraki durum çok ciddi artışlara sebep olacak ve kağıt üzerinde ciddi masraflar yapmış olacak, zarara uğramış olacaksınız.

Biz diyoruz ki ; Önce proje sonra fiyatlama. Bu konu siz değerli müşterilerimizin bizimle çalışsın yada çalışmasın en önemli önceliği olmalıdır.

 

UYGULAMA ;

Proje netleşti, iş taahütleri belirtildi ve şimdi Uygulama ! Kendi bünyemizde mobilya imalatı ile sektörde bir çok firmadan önde olduğumuz bu süreçte amacımız en iyiyi en kısa sürede ” Anahtar Teslim ” olarak size sunmak olacaktır.