0553 752 37 17

Sosyal Medyada Biz}

Ürünler

TAGS: Bar tasarımı, bar dekorasyonu, bar design, bar design ideas, pub bar dekorasyon, cafe bar dekorasyon, bar dekorasyon örnekleri, bar tasarım örnekleri, bar dizayn örnekleri, bar iç dizayn, bar konseptleri, bar concept, bar 

TAGS: ETİT MİMARLIK,CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DİZAYN,CAFE TASARIMI, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYON,RESTAURANT MİMARİ, KAFE DEKORASYONU, RESTAURANT TASARIMI, BAR TASARIMI, BAR DEKORASYONU, BAR DESİGN, NARGİLE CAFE DEKORASYON, ALMANYA CAFE DEKORASYON, AVRUPA CAFE DEKORASYON, DÖNER DÜKKANI DEKORASYON, GRILL, KEBAB, PİZZA, CAFE İNTERİORS, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, SHİSHA CAFE, CAFE DESİGNER, İÇ MİMAR İSTANBUL, KÖFTECİ DEKORASYONU, IZGARA DEKORASYONU, FAST FOOD DEKORASYON, CAFE KONSEPTLERİ, KEBAPÇI DEKORASYON, KEBAPÇI TASARIMLARI, OCAKBAŞI DEKORASYONLARI, OCAKBAŞI TASARIMLARI, STEAK HOUSE TASARIM, STEAK HOUSE DEKORASYON, BURGER DEKORASYON, BURGER TASARIMLARI, DÖNERCİ DEKORASYON,DÖNERCİ TASARIMLARI, CAFE DEKORASYON FİYATLARI, CAFE DEKORASYONU YAPAN FİRMALAR, ANAHTAR TESLİM CAFE, RESTORAN DEKORASYON FİYATLARI, RESTORAN DEKORASYON YAPAN FİRMALAR, ANAHTAR TESLİM RESTORAN,3D PROJE TASARIMI, CAFE İÇ DEKORASYON

RESTORAN KİRALAMA SÖZLEŞMESİ NASIL YAPILMALIDIR?

Çoğu restoran sahibinin iş başlangıcında çok fazla ​​parası yoktur ve bu yüzden restoran mülklerini kiralama eğilimindedirler. Bir restoranı kiralamak çeşitli faydalar vardır. Büyük bir kredi ödemesiveya vergiler veya bakım hizmeti konusunda endişelenmenize gerek yoktur.Çünkü bunlar mülk sahibine aittir. Ancak, herhangi bir kira sözleşmesi imzalamadan önce, uzun vadeli veya kısa vadeli, dersinize iyi çalışmalısınız. Mülk sahibinin dükkanın neden boş olduğunu sorun mesala yada mekanın daha önce bir restoran için çalışıp çalışmadığını öğrenin.

Eski bir ofis veya perakende satış mağazası, lisanslı bir restoran tesisinin gerekli şartlarına sahip olmayabilir.

Bir restoran alanı kiralanmadan önce 

Eğer bir mekana kapsamlı bir tadilat yapmayı planlıyorsanız, öncelikle mekanın teftişten geçip geçmeyeceğini öğrenin. Tam olarak ne yapılması gerektiğini size söyleyebilmek için itfaiyeye, sağlık müfettişine ve mimara sorun.

Yeni bir restoran için bir alanın yenilenmesiyle ilgili olası sorunlar şunlardır:

 • Umumi wc’lerin olmaması: Restoran tualetleri, koltuk başına belirli bir miktar lavabo gerektirir ve hepsi restoranla uyumlu olmalıdır.
 • Dış havalandırmanın olmaması:  Restoran mutfakları çok fazla duman,yağ ve koku üretir. Bu nedenle, sadece mutfağı dumandan uzak tutmak için değil, sağlıklı bir çalışma ortamı için de havalandırma gereklidir . Açık havalandırmanın bulunması eski binalarda sorun olabilir.
 • Çöp alma yok:  Restoranlar çok fazla çöp üretir . Yakınlarda çöplük yeri var mı? Veya diğer yerel işletmelerle paylaşabilir misiniz ?

Bulunduğunuz yer, denetimlerin ilk aşamasını geçerse, yapılacak onarımların maliyetlerini karşılayıp karşılamayacağını mülk sahibinizle görüşün. Eğerki mevcut mekan boşsa, mülk sahibine, kiralamanın sonunda yanınızda götüremeyeceğiniz tadilat ve onarımlar için ödeme yapmanız gerekmediğini nazikçe hatırlatabilirsiniz. Örneğin, sıhhi tesisat veya ısıtma kanallarını yaptırmanız gerekiyorsa,bunlar bina ile kalacaklar.

Eğer ki ev sahibi bunu reddederse, o zaman başka bir restoran dükkanına bakmanızı tavsiye ederiz.

Ev Sahibi ve Diğer Kiracılar

Binadaki diğer kiracılara, hem bina konumu hem de mülk sahibi ile deneyimlerini sorun . Ev sahibi ile çalışmanın kolay olup olmadığını ve sorunları hızlı bir şekilde ele alıp almadığını sorun. Ayrıca, binanın artıları ve eksileri sorabilir ve onlardan binaya yeni bir restoran açma hakkındaki düşüncelerini de sorabilirsiniz. Elbette, aralarında rakipleriniz veya bir restoranın kalabalığını ve kokusunu çekmek istemeyen bireyler olabilir. Bu danışma sadece fikir alma amaçlı olmalıdır, onların düşünceleri her zaman gerçeği yansıtmayabilir.

Restoran Kira Sözleşmesi Ön Aşamasında

Kiralamak istediğiniz restoran alanının yerine bağlı olarak, aylık kira ödemenizin yanı sıra kira sözleşmeniz için de birçok yaptırım içeren madde olabilir. Eğer konum, yoğun işleyen bir cadde üzeri ise, bu sizi yorucu ve ev sahibi açısından kazançla dolu bir sözleşme olabilir.

Bir mekan birkaç ay süreyle boş kalmışsa, muhtemelen aylık kira bedelini düşürebilir veya ilk birkaç ayını (başlangıç ​​aşamasını) ücretsiz olarak kiralayabilirsiniz. Unutmayın, ev sahibi her zaman dükkanının kirada kalmasını ister. Binasından gelir elde etmenin tek yolu budur. Binada iş yapmak diğer işletmeleri çekecek ve mülkünün değerini artıracaktır. Yani seni o binaya kazandırmak onun için bir değerdir.

Kira Sözleşmesi şunları kesinlikle eklemelisiniz.

 • Restoran faliyete geçene kadar kira ödenmeyeceğini veya ortak karşılanacağını.
 • Kira kontratının ilk yılı çok düşük veya ortalama düzeyde bir kira ödeyebileceğinizi ve daha sonra her yıl kademeli olarak artırılması gerektiğini.
 •  Sıhhi tesisatta veya ısıtmayla ilgili önemli onarımlar yaparsanız, normal kiranızdan düşülmesş gerektiğini.

Restoran Kira Sözleşmesi

Kendinizi uzun bir süreliğine kilitlemeyin, en azından işte olduğunuz ilk yıl. Restoranınız başarısız olursa (düşünmek zor, ama düşünülmesi gereken bir zorunluluk), ödeyemediğiniz dört yıl daha kiraya hapsolmak istemezsiniz. Kira sözleşmesi yasal bağlayıcı bir belgedir ve ev sahibi, kira bedelinin geri kalanını veya en azından dükkanına yeni kiracı bulana kadar ki süreçte elde edemediği kira geliri için size dava açma hakkına sahiptir. Kiralamak istediğiniz alan sadece uzun vadeli bir kiralamayla (bir yıldan fazla) mevcutsa, riske değip değmeyeceği konusunda uzun uzun düşünmelisiniz.

Bir işyeri sahibi, bir yıllık kiralamayla başlama konusunda istekli olmalıdır. Ev sahibi müzakere etmeyi reddederse, başka bir kiralama alanı bakmanızın sizin için daha az risk içereceğini belirtmeliyiz. Ancak uzun uzadıya düşündükten sonra o dükkan sizin için iyi olacağına inanıyorsanız, riske girebilirsiniz. Tabi olumsuz sonuçlarıda öz önüne alarak…

Yeni bir restoran için kiralama alanı , işletme sahiplerine ipotek ve bina masraflarından daha düşük başlangıç ​​maliyetleri dahil olmak üzere birçok avantaj sunar. Ancak, sadece o alanın sahibi olmamanız, herhangi bir kira sözleşmesinin şartlarını kabul etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Unutmayın, bir restoran alanı kiralarken kira sözleşmesi yasal ve bağlayıcı bir belgedir. Kira bedeline, kira süresinin uzunluğuna ve kimin yaptırımımın fazla olduğuna dikkat etmelisiniz.

 

Cafe İç Mimari Restoran İç Mimari

TAGS: Restoran Açarken Nelere Dikkat Edilmeli, Restoran açmak, Restoran Kira Sözleşmesi

 

ALMANYA / MANNHEİM ŞEHRİNDE BULUNAN CAFE PLANKEN CAFENİN 3D KONSEPT TASARIMINI TAMAMLADIK.

CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIMI, DONDURMA DÜKKANI DEKORASYON, DONDURMACI DEKORASYON, DONDURMA DÜKKANI TASARIMI, DONDURMACI TASARIMI, ALMANYA CAFE DEKORASYON, ALMANYA CAFE TASARIM, ALMANYA İNŞAAT, ALMANYA DEKORASYON, ALMANYA CAFE DESİGN

TAGS: ETİT MİMARLIK,CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DİZAYN,CAFE TASARIMI, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYON,RESTAURANT MİMARİ, KAFE DEKORASYONU, RESTAURANT TASARIMI, BAR TASARIMI, BAR DEKORASYONU, BAR DESİGN, NARGİLE CAFE DEKORASYON, ALMANYA CAFE DEKORASYON, AVRUPA CAFE DEKORASYON, DÖNER DÜKKANI DEKORASYON, GRILL, KEBAB, PİZZA, CAFE İNTERİORS, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, SHİSHA CAFE, CAFE DESİGNER, İÇ MİMAR İSTANBUL, KÖFTECİ DEKORASYONU, IZGARA DEKORASYONU, FAST FOOD DEKORASYON, CAFE KONSEPTLERİ, KEBAPÇI DEKORASYON, KEBAPÇI TASARIMLARI, OCAKBAŞI DEKORASYONLARI, OCAKBAŞI TASARIMLARI, STEAK HOUSE TASARIM, STEAK HOUSE DEKORASYON, BURGER DEKORASYON, BURGER TASARIMLARI, DÖNERCİ DEKORASYON,DÖNERCİ TASARIMLARI, CAFE DEKORASYON FİYATLARI, CAFE DEKORASYONU YAPAN FİRMALAR, ANAHTAR TESLİM CAFE, RESTORAN DEKORASYON FİYATLARI, RESTORAN DEKORASYON YAPAN FİRMALAR, ANAHTAR TESLİM RESTORAN,3D PROJE TASARIMI, CAFE İÇ DEKORASYON

RESTORAN İÇ MEKAN TASARIMI VE SES

Restoran iç tasarımının tüm unsurlarından akustik, muhtemelen en hassas dengelemeye ihtiyaç duyan unsurdur. Çok yüksek sesle konuştuğunuz ve birbirinizi duyamadığınız da veya çok sessiz bir ortamda yan masanın da sizi duyduğu durumlar tüm keyfiniz kaçacak ve mekandan rahatsız olacaksınızdır. Bu yüzden akustik denge bir restoran için olmazsa olmazlardandır.

Restoran Akustiği Çok Sesli Olduğunda

2011 yılında yapılan bir araştırmaya göre, restoran gürültüsünün müşterinin en yaygın ikinci şikâyeti olduğunu ve  kötü hizmetten sonra geldiğini gösterdi.

Aşırı gürültünün birçok nedeni vardır:

 •  jeneratörlerin gürültüsü ve havalandırmalar yüksek sesle çalışması.

 • Sesi yükseltecek çok fazla sert yüzey kullanılması.

 • Açık mutfaklar.

 • Canlı müzik.

 • Müşterilerin çok sıkı bir şekilde biriktiği kalabalık yerler.(sigara içme Alanı gibi)

Tabii ki, müşteriler birbirlerini  duyamazlarsa, seslerini yükseltmeye başvururlar, bu da gürültü seviyelerini daha da arttırır – buna Lombard Etkisi denir. 

Belki daha da önemli: Yüksek sesler aslında dinleyicilerin kokularını koklamaktan ve yemeklerini tam bir etki için tatmaktan uzaklaştırır. Görüldüğü gibi aslında akustik tek başına tüm unsurları yok sayabilir.

Bu nedenle, mükemmel yemek yeme alanı, evde bir toplantıya benzemelidir: Halılar, perdeler ve masa örtüleri vardır, hepsi de bazı sesleri emer, bu yüzden masada duymak için bağırmak zorunda kalmazsınız. Daha lüks bir restoran tasarlıyorsanız, bu güzel bir çarşaf ile masa üstünde de sağlanabilir.

Başka ne yapılabilir?

 • Açık bir mutfak isteyip istemediğinizi düşünün. Eğer yaparsanız, çok gürültülü olduğu zaman için acil durum planlarına sahip olmalısınız. (açılır kapanır bölücü sistemler gibi)

 • Yüksek ses yutucu duvar panelleri kullanılabilir, veya daha basit bir şekilde sandalye sırtları yastıklıysa bu bile sesi ciddi oranda azaltabilir.

 • Sesi emen yüksek tavanlara, kirişlere ve gözenekli akustik sıva tercih edebilirsiniz.

 • Ses müzik sistemlerinizde kaliteden ödün vermeden, özel kapalı mekan sistemleri tercih edebilirsiniz.

 • Dış mekan gürültüsü bir sorunsa, duvarlarınız ve kapılarınız için ses geçirmez panellere kullanabilirsiniz.

Yüksek Sesler Her Zaman Kötü Değildir

Az önce bahsettiklerimiz şimdi tam aksini söylüyoruz.  Bazı restoran sahipleri ve aşçıların aslında gürültüyü aradıkları size anlamsız geliyor değil mi? Peki neden yüksek ses ihtiyaç duyuyorlar; Bu tartışmaya açık olmasına rağmen, yüksek bir ortamın aslında kârlı olduğuna dair kanıtlar var. Örneğin Bazı Rock Cafe’ler Parlak ışıklarla beraber, yüksek sesle  hızlı müzik vermekteler. Çünkü bu sayede daha az konuşan, daha fazla tüketen ve daha erken ayrılan müşteriler elde etmiş oluyorlar. Bu strateji, barlar için daha da faydalı. Barda müzik  üzerine yapılan bir araştırmada, popüler müzikler 88 desibelde çalındığında insanların alkolsüz içeceklerini daha hızlı içtikleri farkedilmiş. Fransa’da yapılan bir araştırmada ise, müşterilerin normal 72-75 dB yerine 88-91 dB’de olduğunda daha fazla içki sipariş ettikleri gözlemlenmiştir.

Restoran Akustiği Çok Sessiz Olduğunda

Yelpazenin diğer tarafında, restoran sahiplerinin neden gürültüye yönelmek için kısmen haklı olduğunu görebiliriz. Çok sessiz bir restoran, kimsenin oraya gitmeyi hissi yaratır. Müşteriler için çok az gürültülü mekan gerçekten rahatsız edici olabilir, çünkü diğer dinleyicilerin gülüşlerinin ve konuşmalarının sesinin aşırı derecede dikkatinizi dağıtabilir. Bu yüzden Arka plan gürültüsü de bir mahremiyet duygusu yaratır: Eğer diğer dinleyicilerin konuşma sesleri size ulaşmıyorsa, kendi konuşmalarınız için yeterince rahat ve güvende hissedersiniz.  

Restoran İç Mimari

TAGS: Cafe Restaurant Konseptleri, İç Mimari Restoran Tasarımları, Restoran dizayn

 

Moritanya Futbol Fedasyonu Tesisleri için hazırladığımız projemiz ⭐
.
Etit Mimarlık Proje Tasarım & Uygulama
Anahtar Teslim Mimari Proje Hizmetleri
.
🖥 www.etitmimark.com
📩info@etitmimarlik.com
.
⭐️ #cafedekorasyonu #cafetasarım #cafedesign #cafedizayn #kafedekor #kafedekorasyonu #cafedesigner #lounge #design #bardesign #coffeshop #retaildesign #cafeinteriors #cafedecoration

Tasarımını yaptığımız tüm projelerimizde, ahşap ürün grupları ve mobilya konusundaki çözümleri kendi atölyelerimizde profesyonel ustalarımızla titizlikle gerçekleştiriyoruz.

Sedef Cafe & Bistro✨ Didim / Aydın 😎
Anahtar teslim tasarım ve uygulamasını tamamladığımız projemizi beğeninize sunuyoruz.
.
Sedef Cafe & Bistro✨ Didim / Aydın 😎
We present our project, which we have completed turnkey design and implementation, to your liking.
.
Etit Mimarlık Proje Tasarım & Uygulama
Anahtar Teslim Mimari Proje Hizmetleri
.
🖥 www.etitmimark.com
📩info@etitmimarlik.com
.
⭐️ #cafedekorasyonu #cafetasarım #cafedesign #cafedizayn #kafedekor #kafedekorasyonu
#cafedesigner #lounge #design #bardesign #shishacafe #hookahcafe #retaildesign #cafeinteriors #cafedecoration #cafeproject #germany #holland #georgia #almanya #restorandekorasyonu 

Restaurant Tasarımları 3D Render

Restaurant tasarımları  (Restoran Tasarımı )mekanın kalitesi ve müşteri çekebilme açısından oldukça önemli bir faktördür .Biz size proje üzerinden restaurant tasarımı yaparak uygulamasını yapmadan restaurantınızın bittiğinde nasıl bir hale geleceğini görme imkanı sunuyor ve bu sayede en doğru tasarımı belirleyerek uygulamaya geçmeniz için zemin hazırlıyoruz.

 

ETİT MİMARLIK,CAFE DEKOR,CAFE DEKORASYON,CAFE DEKORASYONLARI,CAFE DEKORLARI,CAFE DİZAYN,CAFE DIŞ DEKORASYON,CAFE İÇ DEKORASYON,CAFE İÇ DEKORASYON FİYATLARI,CAFE İÇ MEKAN TASARIMLARI,CAFE TASARIM,CAFE TASARIMLARI,İÇ DEKORASYON,İSTANBUL İÇ MİMAR, RESTORAN DEKORASYONLARI,RESTAURANT TASARIM

TAGS: Bar tasarımı, bar dekorasyonu, bar design, bar design ideas, pub bar dekorasyon, cafe bar dekorasyon, bar dekorasyon örnekleri, bar tasarım örnekleri, bar dizayn örnekleri, bar iç dizayn, bar konseptleri, bar concept, bar 

FRANSA / LYON'da yer alan BURGER HOUSE tasarımını tamamladık.
Toplam alan 550 M2
TAGS : CAFE DEKORASYONU, CAFE TASARIM, CAFE DESİGN, CAFE DİZAYN, KAFE DEKOR, KAFE DEKORASYONU, CAFE DESİGNER, BAR DESİGN, CAFE DECORATİON, CAFE PROJECT, RESTORAN DEKORASYONU, RESTORAN TASARIMI, RESTAURANT DEKORASYONU, DEKORASYON FİKİRLERİ, ALMANYA CAFE DEKOR, ALMANYA RESTAURANT DEKOR, STEAKHOUSE DESİGN, STEAKHOUSE DEKORASYON, STEAKHOUSE TASARIMI, NARGİLE CAFE DEKORASYON, NARGİLE CAFE TASARIM, CAFE TASARIM FİYATLARI, CAFE DEKORASYON FİYATLARI